Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Co dělat při ztrátě psa?

<<

Broucek

Příspěvek pon 25. črc 2011 21:28:32

Co dělat při ztrátě psa?

Dobrý den, hodně by mě zajímalo, co by se mělo udělat za opatření v případě, že se mi psík ztratí. Nechci tím malovat čerta na zeď, ale přece jen člověk by měl být připraven. nějaké opatření už mám, tak to tady napíšu:
1) Když jdeme ven, neustále má obojek se psí známkou
2) Na obojku je umístěna schránka, ve které je jméno psa, adresa a telefon
3) Často si svého psíka fotím, abych měl případně co nejaktuálnější fotografii

Ale co více, nevím. Má někdo s tímto zkušenosti? Děkuji
Každý by se mě o vlastního pejska starat minimálně tak dobře, jak pečuje o sebe!
<<

aldor

Příspěvek úte 26. črc 2011 12:54:28

Re: Co dělat při ztrátě psa?

Myslím že ta schránka s adresou je jedna z nejlepších možností, ještě existují pro psa i GPS vysílače do obojku, ovšem nevím jestli je to potřeba, já jsem slyšel že někde třeba dokonce psa ukradli, ale jen kvůli vodíku a obojku, psa potom někde nechali. Bylo to ve čtvrti obývané jistou komunitou, tudíž se ani vlastně není čemu divit.
<<

Broucek

Příspěvek úte 26. črc 2011 14:21:52

Tak o možnosti GPS do obojku jsem ještě neslyšel, nezní to špatně, ale to asi půjde hodně poznat, že ten obojek má právě tu GPS ne? A k čemu by jim byl takový obojek když oni vlastně nemají přijímač?
Každý by se mě o vlastního pejska starat minimálně tak dobře, jak pečuje o sebe!
<<

Lujza

Příspěvek stř 27. črc 2011 0:18:43

Tak určitě je dobré ho mít očipovaného a zaregistrovaného nejen na magistrátě(v případě hl. města),a le i v nějakém národním registru nebo mezinárodním. Taky jsem viděla super obojky, na kterých jsou vyšity telefonní čísla a jméno psa, to se mi moc líbí. A všude po okolí a netu věsit letáčky. Co víc může člověk dělat. Rozdíl je, když se pes ztratí nebo ho ukradnou. To je hrozné. Prý kradou psy na psí zápasy, aby je ti zápasící psi mohli roztrhat a spravit si sebevědomí:(. Jak nějaká lidská bytost tohel může udělat?.
<<

Ovečka

Příspěvek stř 27. črc 2011 17:23:47

Obojky jsou skvělý nápad. Nejlépe si tam dát svoje tel. číslo. Dále ten čip, nejlepší je čip Datamars a registrovat ho všude možně. No a mít bezproblémového psa se 100% přivoláním ej taky fajn záležitost.

Ano, o přiběhu ukradení vodítka a obojku jsem slyšela a pes umřel, protože skočil pod auto ale byla to nezodpovědnost pána, protože nikdy se nemá nechávat pes kdekoliv samotný a´t je to doga nebo čivava, nejhorší místa jsou před obchodem.
<<

maulik

Příspěvek pát 29. črc 2011 13:29:14

Já mám oba pejsky čipované a zaregistrované v národním registru zvířat: narodniregistr.cz Dále mám čip nahlášený na magistrátu hlavního města Prahy + samozřejmě pejsky zapsané na trvalém místě bydliště a na obojcích mají svou psí známku. Dále jsem Cecilce nechala udělat od Rogzu malou psí známku s vyrytým jejím jménem a mým číslem. Ta schránka, ve které máte papírek s adresou a tel. číslem se mi moc neosvědčila, měla jsem jí u druhého pejska, ale spodek se neustále odšroubovával a papírek tak vypadl. Tudíž teď budu nechávat dělat úplně nový obojek přímo s vyšitým jménem a tel. číslem: neztratimse.cz Víc snad už ani udělat nejde. V případě ztráty pejska pak vyvěsit letáky s nejaktuálnější barevnou fotografií na veškeré úřady, na zastávky MHD, do obecních informačních tabulí apod. Dobrá je také medializace např. na facebooku. Známému ukradli takhle tmavší občané koně s pastviny a jelikož to obletělo celý FB, kobylka byla díky bohu do dvou dnů zpátky.
<<

maulik

Příspěvek pát 29. črc 2011 13:31:13

Ještě jsem zapomněla dodat, že je také dobré obejít místní útulky, poptat se, jestli tam pejsek nebyl dovezen, popřípadě jim nechat letáček, kdyby ho tam náhodou někdo posléze přivezl. Víc už mě opravdu nenapadá a doufám, že to nikdy nikdo z vás nebudete muset zažít. A já samozřejmě také ne. Ale je dobré být připraven.
<<

anysekk04

Příspěvek pát 29. črc 2011 13:56:16

Myslím, že očipování pejska a jeho registrace je samozřejmostí. Dále jsou tu další vychytávky-obojek, vodítko se jménem. My máme schránku, vevnitř papírek se jménem pejska, adresou a telefonním číslem. Tyhle věci vám bohužel při ukradnutí pejska nepomůžou, proto se chovat obezřetně, vždy dávat na pejska pozor, nenechávat ho někde venku samotného přivázaného. Byla by to velmi smutná událost, tak radši tomu předcházet.
<<

Ovečka

Příspěvek pát 29. črc 2011 14:34:09

Co dělat při ztrátě zvířete je popsáno zdehttp://www.utulky.estranky.cz/clanky/ztrata.html
<<

kabanos

Příspěvek sob 25. říj 2014 16:25:38

pěkný, detailní článek :)
www.banan.cz - webove stranky zdarma pro kazdeho
www.profit-tip.eu

Zpět na Psi v nouzi