Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Lidská bestie

<<

Lujza

Příspěvek stř 27. črc 2011 18:32:50

Lidská bestie

Bohužel jsem narazila v Praze Radotín na leták, kde lidé nabízejí odměnu 10 000Kč tomu, kdo pomůže odhalit lidskou zrůdu. Někdo jejich psovi svázal nohy a hodil ho do hasičské nádrže, at se utopí. Je mi z toho neskutečně špatně, že někoho něco takového může napadnout. Proč jsou lidé takoví a jak je vůbec možné, že takoví lidé existují. Fuj.
<<

Ovečka

Příspěvek stř 27. črc 2011 21:54:17

Re: Lidská bestie

S tím naprosto souhlasím. Každý den se setkávám s články a psy, kteří byli nebo jsou týrání. Setkala jsem se i s takovými, kteří museli být pro svůj stav usmrceni, jelikož se jim nedalo pomoci. Velmi se mi líbila vlna naprostého zvednutí mas lidí na jednom ostrově nebo v nějakém malém státečku, kde někdo pohřbil psa zaživa a někdo ho našel. Začalo obrovské pátrání, každý se zapojoval a žádalo se okamžité potrestání vyníka. Akorát nevím, jak to dopadlo. Pes přežil a má se vcelku obstojně. Vím, že týraná zvířata je dost těžké vrátit do normálu, chce to nejlépe psího psychologa, který může stát klidně i 20 000 a to není ani jisté, jestli pes najde novou rodinu. Je to dost prekérní situace. V dnešní době jsou hodně prohovořívány množírny, to je zvěrstvo.
<<

Lujza

Příspěvek pát 29. črc 2011 13:52:12

Já nechápu, jak někoho napadne, jen tak bezdůvodně zabít psa ošklivou bolestivou smrtí. To snad musejí mít promyšlené.
<<

maulik

Příspěvek pát 29. črc 2011 14:01:34

Myslím, že kauza, co popisovala ovečka se stala na Maltě. Lidé byly znechuceni také proto, že za týrání zvířat tam byl nějaký minimální trest, tuším, že snad jen dva a půl roku odnětí svobody. Tento pejsek měl ve své hrůze a neštěstí nakonec ohromné štěstí, ale bohužel to tak není vždy. Nechápu, kde se ta krutost v lidech bere :(
<<

Lujza

Příspěvek pát 29. črc 2011 14:05:54

Já nevím jak je to v čechách, není to ještě méně ten trest? Každopádně, když se v blízkosti vašeho bydliště pohybuje takový tyran. Jako se stalo v té městské části Radotín, tak bych se dost bála. Znám lidi s barákem, kteří pouští psa na zahradu, jen pokud jsou doma také.
<<

Lujza

Příspěvek pát 29. črc 2011 14:07:35

Citace ze stránek nadačního fondu pes v nouzi, celý článek tam:

Tvůrci nového návrhu občanského zákoníku na ministerstvu spravedlnosti bohužel trvali na svém původním návrhu. Změn týkajících se zvířat v připomínkovém řízení provedli minimum. Nebrali v potaz ani připomínky ministerstva zemědělství, které má zákony týkající se zvířat, ochranu zvířat, veterinární správu atd. ve svém resortu a mělo by tedy o této problematice vědět mnohem víc než ministerstvo spravedlnosti.

Bohužel vládní návrh občanského zákoníku v mnohých směrech, nejen že zvířatům nepomůže, ale právě naopak jejich situaci proti současnému právnímu stavu ještě zhorší.

http://www.pesvnouzi.cz/
<<

Abia045

Příspěvek pon 03. úno 2014 10:32:28

Stejně tak u kocourů je lepší kastrace z důvodu značkování a potřeby utíkat za kočkami.
<<

kabanos

Příspěvek úte 14. říj 2014 2:12:33

tohle rozum nebere proste... :-o
www.banan.cz - webove stranky zdarma pro kazdeho
www.profit-tip.eu

Zpět na Psi v nouzi