Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Petice za účinný zákon na ochranu zvířat

<<

Ovečka

Uživatelský avatar

Příspěvky: 200

Registrován: stř 27. črc 2011 14:12:09

Příspěvek čtv 28. črc 2011 10:45:24

Petice za účinný zákon na ochranu zvířat

Celé znění petice je: Petice za účinný zákon na ochranu zvířat
a jeho aplikaci při týrání zvířat

Díky neustálému přibývání a množení pejsků a kočiček se pár dobrých duší rozhodlo vytvořit petici proti množírnám, pro kastrace, pro větší kontroly chovatelských stanic i množitelů. Dále se petice zabývá zákazem vlastnictví dalších psů, pokud byl majitel již odsouzen za týrání zvířat. Petice žádá celostátní čipování a vytvoření kastračního fondu, ze kterého se budou brát peníze na divoké a opuštěné kočky a pro jejich kastraci.

Situace je opravdu alarmující, každý den do útulků přibývají desítky psů. Kočičí depozita jsou plná a stále se čím dál tím více hledají domácí azyly a mikroazyly pro opuštěné kočky. Dobrovolníci nahánějí divoké kočky a nechávají je kastrovat. Na vesnicích dochází k přemnožení koček, polovina z nich ani nepřežije, druhá polovina dále vrhá jedno kotě za druhým.
Kočky a jejich kastrace je pro dobrou věc. Když je kočka připravená k páření, hrozně trpí tím, že je zavřená doma, hormony se jí bouří, někteří se hádají i o tom, že je to bolí. Chtějí ven a nemohou. Kastrace je pro ně přijatelným řešením, aby neutíkali a nesrazilo je auto. Stejně tak u kocourů je lepší kastrace z důvodu značkování a potřeby utíkat za kočkami.

Přesné znění petice najdete na http://www.utulky.estranky.cz/clanky/petice.html. Můžete podepsat elektronickou petici jako podporu ale ta u nás bohužel neplatí, proto je nejlepší petici vytisknout, podepsat a odeslat na adresu uvedenou na petici.
<<

Lujza

Příspěvky: 177

Registrován: úte 26. črc 2011 16:51:10

Příspěvek pát 29. črc 2011 13:56:22

Re: Petice za účinný zákon na ochranu zvířat

Proč jen mám pocit, že je to pořád málo:(. Pořád málo ochrany pro zvířata. Lidé usvědčeni z týrání. To by je museli odsoudit? Nevím,ale aspon můj dojem je, že to všem projde:/.

Furt dávají ve zprávách o nějakých tyranech, ti tam stále napadají kameramany. Jak zastřelil toho ymsliveckého psa ten dědek. A nic z otho, měl snad soud, který se táhl snad roky a výsledek? Ani se o něm nikde nezmínili, takže bude žádny ještě neni, nebo ani nebyl potrestaný. Možnás i to nepaatuji úplně přesně, už je to dost dlouho.

Prostě přísnější zákony a více pravomocí pro ty, kdo zastávají práva zvířat. Proč je nemůžou rovnou zabavovat? Když vidí, že na tom zvířata nejsou dobře? To maj počkat, až budou na smrtelné posteli?.
<<

Lujza

Příspěvky: 177

Registrován: úte 26. črc 2011 16:51:10

Příspěvek pát 29. črc 2011 14:11:24

Re: Petice za účinný zákon na ochranu zvířat

http://www.pesvnouzi.cz/domain/pesvnouz ... ichano.pdf

Tady je odkaz na článek, kde píší, že máme psát poslanců a senátorům. To mi přijde jako dobrý nápad!!!!!Pišme! Zavalme je!!! At si to uvědomí konečně.

Zpět na Psi v nouzi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for blacklist.org.
Český překlad – phpBB.cz