Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Egon, peruánský naháč, 7 let - nádor horní čelisti

<<

lena.barakova

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 12. zář 2013 23:35:02

Příspěvek čtv 12. zář 2013 23:37:05

Egon, peruánský naháč, 7 let - nádor horní čelisti

Egon, peruánský naháč, 7 let - nádor horní čelisti

Začalo to v březnu, kdy Egonovi natekla dáseň kolem špičáku. Veterinář nás odbyl větou "to se psům dělá, pak se to ořezává".
Další veterinář si s námi taky moc rady nevěděl. Egonovi se začal zvedat čumáček, značně se mu protáhl dopředu a rozjely se mu zuby.
Na jednu nosní dirku už nemohl dýchat.
Dostávali jsme injekce proti otoku a tím jsme akorát ztráceli čas.
Navštívili jsme proto kliniku s úžasným panem doktorem, který nám provedl řádné vyšetření. Zjistil, že Egon má nádor.
Nádor už byl tak velký a prorostlý, že jedinou možností na přežití Egona bylo odstranit horní čelit.
Byla to velká rána a pro nás rozhodnutí o tom, co je správné. Pan doktor nás ujistil, že bude vést plnohodnotný život. Moc času na rozmýšlení nám nezbývalo.
Egon by zemřel na vykrvácení z nosu.
V sobotu 7.9.2013 jsme tento zákrok podstoupili.
Na internetu jsem nenašla žádný takový případ, pouze odstranění čelisti spodní. Sháním někoho, kdo se s tímto setkal a mohl by se s námi podělit o své
zkušenosti případně poradit.

Děkuji.
<<

pes

Příspěvky: 27

Registrován: ned 01. črc 2012 12:40:10

Příspěvek stř 18. zář 2013 14:59:30

Re: Egon, peruánský naháč, 7 let - nádor horní čelisti

Dobrý den, na českých stránkách jsem toho opravdu moc nenašla, podívala jsem se proto na zahraniční a něco málo jsem našla.

http://www.petplace.com/dogs/maxillecto ... page1.aspx

Maxilektomie je chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna část horní čelisti. To může zahrnovat obě strany obličeje nebo jen na jedné straně. Až do poloviny horní čelisti mohou být odstraněny. maxilektomie se nejčastěji provádí pro léčbu benigních nebo maligních nádorů, které se týkají horní čelist. Občas může maxilektomie být vybrán jako nejlepší možnost pro zvířata s určitými typy zlomenin čelisti, čelisti kostní infekce, fraktury, které se nepodařilo vyléčit správně. Většina zvířat s nádory ústní jsou starší, a některá plemena psů jsou častěji postiženy některé typy nádorů. Například, Psi s černým pigmentem v ústech mají vyšší výskyt maligního melanomu. osteomyelitida (infekce a zánět v kosti) v čelisti dochází nejčastěji sekundární onemocnění dutiny ústní, a je častěji vidět v malých a hračky plemen psů . Co očekávat maxilektomie mohou být diskutovány jako potenciální možnost léčby pro ústní hmoty. Váš mazlíček může obdržet biopsii pro potvrzení hmotnost být nádor a pak tato oblast může být Rentgenograficky nebo vytvoření bitové kopie pomocí CT, zhodnotit pravděpodobnost úplné chirurgické odstranění. Váš veterinář může vám ukázat fotografie psů a koček, které prošly maxilektomie. U psů, zejména, je horní čelist má tendenci definovat tvar obličeje. V důsledku toho, odstranění části horní čelisti obvykle za následek významné změny ve vzhledu vašeho domácího mazlíčka. Psi mají dostatek volné kůže kolem úst, aby rekonstrukce defektu vzniká, když je odstraněna část horní čelisti. Je důležité si uvědomit, že zvířata se netýká vlastního kosmetického vzhledu. Nevypadají v zrcadlech posoudit své vlastní krásy. Jejich hlavním zájmem je být bez bolesti nebo nepříjemné pocity a být schopen jíst, pít a dýchat normálně. kost odbourávána pilou, vrtačkou, drát nebo kostní dláto (osteotome). Zuby jsou obvykle odstraněny kosti. Místní nervy zásobující čelist může být blokován s lokálními anestetiky. Bolest je pečlivě předcházet a řízena rozumné využívání sloučenin odvozených morfinu. Tyto léky mohou zajistit, že váš mazlíček je pohodlné po celou dobu řízení a během fáze zotavení. Vaše zvíře bude hospitalizován, dokud je pohodlné a začíná jíst a pít. Některá zvířata mohou potřebovat nutriční podporu ve formě sondu do žaludku, protože jejich chuť k jídlu a pití může trvat déle. Tento typ krmení zajistí odpovídající výživu, jak v místě chirurgického zákroku hojí. tento článek je přeložený http://translate.google.cz/

další článek je zde http://www.vetsurgerycentral.com/oral_tumors.htm

a další ještě http://bluepearlvet.com/tumors-of-the-upper-jaw/

Doufám, že Vám tyto články alespoň trošku pomohou.
<<

Kdhherwer

Příspěvek ned 29. říj 2017 22:50:12

Re: Egon, peruánský naháč, 7 let - nádor horní čelisti

Nice posts. Keep posting such needed information. Thank's!
192.168.1.1

Zpět na Zdraví a nemoci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for blacklist.org.
Český překlad – phpBB.cz