Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Péče o pokožku

<<

Funpes

Příspěvek sob 23. črc 2011 14:24:30

Péče o pokožku

Ahojte, neviem či to robím správne ale mám psa a neviem ako sa uňho starať o pokožku...Každé plemeno má iné nároky na starostlivosť o srsť. Závisí to obyčajne od dĺžky, ale aj od toho, ako sú chlpy tvrdé a hrubé. Môj pes má dlhú srsť tak to robím takto :
Srsť vyčesávam hrebeňom. Je dobré mať jeden riedky a jeden hustý, tak zabránite vytrhávaniu chlpov. Češte v smere rastu, zvláštnu pozornosť venujem srsti za ušami, na krku a na chvoste.
Myslíte že je to dobré?
<<

FinalStorm

Příspěvek sob 23. črc 2011 15:00:58

Re: Péče o pokožku

Funpes píše:Ahojte, neviem či to robím správne ale mám psa a neviem ako sa uňho starať o pokožku...Každé plemeno má iné nároky na starostlivosť o srsť. Závisí to obyčajne od dĺžky, ale aj od toho, ako sú chlpy tvrdé a hrubé. Môj pes má dlhú srsť tak to robím takto :
Srsť vyčesávam hrebeňom. Je dobré mať jeden riedky a jeden hustý, tak zabránite vytrhávaniu chlpov. Češte v smere rastu, zvláštnu pozornosť venujem srsti za ušami, na krku a na chvoste.
Myslíte že je to dobré?

Kvalita srsti závísí hodně na kvalitě krmiva a obsahu vitamínů... Babské rady doporučujou i roztírání celého vajíčka po srsti, ale to jsem nezkoušel (neptřeboval jsem to).
Na vyčesávání používám kartáček strukturou podobný kartáčku na čištění rukou... Je to asi nejspolehlivější...
<<

amelllie

Příspěvek sob 23. črc 2011 19:17:01

Ja používam hustú kefu s tenkými akoby drôtikmi a nič lepšie sa mi nikdy neosvedčilo. Tými kefami, čo sa nasúvajú na ruku, som psa nikdy nedokázala poriadne vyčesať, dokonca sa mi vždy viac vrtela, dosť ju to kvákalo...
Vždy ma trápili tie jemné chĺpky, čo má pod pazuchami a na brušku...chvíľu ju nikto nešesal a už tam mala vyslovene dredy :D
A máš pravdu hlavne v tom, že sa musia česať v smere rastu chlpov, ale čo je dôležitejšie, ak má pes dlhé chlpy, treba začať od koncov a uistiť sa, že sa pes nebojí a že ho to neťahá :)
<<

dalzap

Příspěvek sob 23. črc 2011 20:19:54

Já psa vyčesávám dá se říct denně protože mám německého dlouhosrstého ohaře a u tohoto plemene je péče o srst dost důležitá... Jen mě dost štve, že když psa vyčešu tak se hnedka někam rozběhne - nejlépe do obilí a vyleze s velikou botanickou sbírkou na těle... Hele a jak řešíte ty "dredy" ? Je to dost těžko rozčesitelné
<<

amelllie

Příspěvek sob 23. črc 2011 20:50:47

Hej, to poznám, akonáhle ju pustím zo zovretia, skočí pod perinu alebo sa začne telom šúchať o koberec a o pár minút je zas celá pokrútená a strapatá, gumičku na copík hľadám ešte ďalšiu polhodinu a všetko sa opakuje :D
A k tým dredom...chytím jej tú guču chlpov pri koži, tak, aby necítila, že ju češem a potom jej to hustou kefkou jemne vyčesávam, až kým sa jej odtiaľ neuvoľnia :) v horšom prípade to jednoducho odstrihnem, niekedy sa s tým fakt nič nedá robiť ...
<<

dalzap

Příspěvek sob 23. črc 2011 21:02:43

Asi to je nějaký psí instinkt nebo co no :-D.. Nebo se mi taky stává to, že když má pes náhodou klíště a vytáhnu to, tak tu ranku vydezinfikuji... Pes začně běhat a neví co dělat a potom ju napadne, že se vyválí a pak je spokojená :-D
<<

Pavel Chodil

Příspěvek stř 27. črc 2011 11:05:57

V případě línání psa používám hrabadlo na psy. Pokud se jedná jenom o běžné česání, tak používám dlaňový kartáč na psy. Údržba psa je pro mě hodně důležitá.
E-shop vymazlenec.cz je partnerem PesFóra. Pelechy pro psy, oblečky pro psy, tašky pro psy, hračky pro psy, obojky pro psy, vodítka pro psy, udržovací, zdravotní a cestovní pomůcky pro psy, krmiva pro psy a další na vymazlenec.cz.
<<

momal

Příspěvek sob 11. dub 2015 12:43:20

Děkuji moc! Je to zlatíčko, až moc hodný a málo zlobí, na to nejsme moc zvyklí, jelikož ta, co jsme měli 16let předtím byla o hodně živější :) Ale vzhledem k tomu, že mi rodiče stárnou a zůstane po mém odstěhování s nimi, tak je to ideální volba :)
<<

AnetaSlepicka

Příspěvek pát 30. pro 2016 12:13:23

Já jsem zase hodně řešila srst naší Berty, protože byla taková nehezká. Koupila jsem si olej pro psy, speciálně s tímto mám dobré zkušenosti - https://www.krmivopropsy.cz/fish4dogs-s ... x=sjtffc4m . Naše Berta ho dobře snáší. Srst je po něm mnohem lesklejší a i na ohmat je hebčí. Navíc ještě hydratuje pokožku. Můžu vřele doporučit.
<<

Arya

Příspěvek pát 28. dub 2017 15:04:27

My máme dobrou zkušenost s kartáčem s dvojitými zuby, který vůbec netahá a nevytrhává zbytečně moc chlupů: http://www.petamour.cz/kartace-a-hrebeny/188-stredne-hruby-hreben-ve-3-velikostech.html

Zpět na Péče o psa