Forum obsahující rady a zkušenosti o psech

Facebook skupina

Elektrické obojky

<<

FinalStorm

Příspěvek sob 23. črc 2011 15:13:51

Elektrické obojky

Zdravim,
rozjedu trošičku kontroverznější téma.

Jaký máte názor na používání elektrických obojků při výchově psů?

Můj je takový mnohoznačnější.

V rukou odborníka a člověka, kterej výcviku rozumí, je to neocenitelný pomocník zejména u psů, se kterými to jinak nejde. Laik s obojkem bohužel úplně zničí psa.
<<

Gondal

Příspěvek sob 23. črc 2011 15:19:19

Re: Elektrické obojky

Súhlasím. Ak elektrický obojok tak len v rukách odborníka. Inak som úplne proti elektrickým obojkom. Myslím, že väčšina psov sa dá vycvičiť aj bez tohto a naozaj dobre. Chce to len trpezlivosť.
<<

FinalStorm

Příspěvek sob 23. črc 2011 15:32:03

Gondal píše:Súhlasím. Ak elektrický obojok tak len v rukách odborníka. Inak som úplne proti elektrickým obojkom. Myslím, že väčšina psov sa dá vycvičiť aj bez tohto a naozaj dobre. Chce to len trpezlivosť.

Někteří psi se bohužel dostanou do rukou někoho, kdo tomu rozumí bohužel a ve chvíli, kdy už to jinak než s obojkem nejde. Občas ještě pomáhá naučit psa zalehnutí o odložení na dálku na píšťalku, ale to se bez obojku cvičí jen velice těžko.

Jako výhodu současných obojků bych uvedl akustický signál, který některé obojky umějí vydat. Většina psů pak začne poslouchat na zvuk...
<<

aldor

Příspěvek sob 23. črc 2011 16:50:00

Toto samé se řeší i elektrických ohrádek pro psy a podobných věcí, problém je v tom že každý výchovný názor v rukou buďto člověka nezkušeného nebo člověka zlého, dokáže ze psa udělat chudáka, tudíž zkušeným a inteligentně uvažujícím lidem bych elektricky obojek do ruky klidně svěřil.
<<

dalzap

Příspěvek sob 23. črc 2011 17:02:25

Já se elektrickým obojkův vyhýbám. Prostě se mi tento způsob cvičení nelíbí a raději na psa zařvu, než abych mu dával ránu obojkem a pes měl pak ze mě hrůzu
<<

Funpes

Příspěvek ned 24. črc 2011 9:24:25

Myslím si že toto používanie elektrických obojkov by mali zakázať, ak nie zakázať tak by nemali byť aspoň prístupné pre lajkov ale iba pre profesionálnych cvičiteľov psvo, ktorý s obojkom vedia dobre narábať a vedia ako a čo majú robiť. Obyčajný človek by týmto obojkom mohol psovi vážne uškodiť a nemuselo by to skončiť dobre, mohol by dokonca poškodiť zdravie psa, čo by nedopadlo moc dobre... toľko môj názor, ak má niekto iný kľudne napíšte..
<<

Arni

Příspěvek ned 24. črc 2011 15:26:33

To si myslím taky, elektrický obojek by měli používat jen a jen lidi, co vědí co dělají, a to jen u problémových psů, u kterých to prostě vůbec jinak nejde. Já osobně bych něco takového nikdy použít nemohla, a rozhodně by se neměly používat u normálních, bezproblémovýhc psů, těm tím člověk akorát ublíží...
<<

Funpes

Příspěvek ned 24. črc 2011 15:33:26

Máš pravdu, šak to je "skoro" ako týranie psov, až na to že nie je až také drsné. Poslušný psík by si to rozhodne nezaslúžil..dokonca ani zlý pes si to nezaslúži... dá sa povedať že žiadné psy si nezaslúžia aby tak nietko s nimi zachádzal... ak má skúsený odborník psa s elektrickým obojkom , nevadí mi to, no pokiaľ psa na elektrickom obojku má neskúsený človek, nie je si vedomí čo s elektrickým obojkom môže urobiť a ani si nie je vedomý že psíkovy môže veľmi ublížiť tento elektrický obojok..
<<

Drako

Příspěvek úte 26. črc 2011 10:58:55

Přiznám se, že chvilku jsem uvažoval a koupi a vyzkoušení, ale nakonec jsem od toho upustil. navíc máme malého pejska a co jsem naposledy hledal na internetu, na malé pejsky se eletrické objky moc nevyrábí, neob vůbec nevyrábi. také mne to přijde jako jistá forma týrání.

Na druhou stranu kamarádka, která áa chovnou stanici na Faraonského psy říkala, že s tím problém nemá. A to je milovník zvířat a psů. Bere to prostě jako výchovnou pomůcku.
Pes - nejvěrnější přítel člověka
<<

Pavel Chodil

Příspěvek úte 26. črc 2011 11:16:57

Ano, odborník si s tím umí poradit, ale k laikům tento přístroj vůbec nepatří.
E-shop vymazlenec.cz je partnerem PesFóra. Pelechy pro psy, oblečky pro psy, tašky pro psy, hračky pro psy, obojky pro psy, vodítka pro psy, udržovací, zdravotní a cestovní pomůcky pro psy, krmiva pro psy a další na vymazlenec.cz.
<<

Ovečka

Příspěvek pát 29. črc 2011 9:31:45

Viděla jsem elektrický výchovný obojek v několika rukou a pokaždé byl využíván naprosto špatně.

Kupříkladu jsem potkala pána s labradorem, když jsem viděla elektrický obojek naživo poprvé a ptala jsem se ho, jak obojek funguje. Chtěla jsem hlavně vědět, jestli má zvukový signal, světýlko, několik stupňů a pán povídá. Jasně, počkejte. Přivolal si psa, který přicházel a oznámil mi, že to pes udělal dobře a ať chvíli počkám, že to určitě udělá špatně a on ho zase odvolal, přivolal a pes neměl okamžitou reakci (což bych u něj ani nečekala) a pán ho šlehl. Takže si myslím, že takový obojek do rukou laikům vůbec nepatří.
Dále jsem se setkala s člověkem, který měl naprosto nevychovaného psa, neměl obojek a říkal, že mu stačí elektrický obojek.
Jen jsem vrtěla hlavou.

On je problem, že elektrická šleha není pro psa ani moc trest jako spíš vyburcování. Pokud budete mít psa, který nechce přiběhnout ale naopak pobíhá sem a tam, eletrická šleha ho ještě víc rozdovádí.

Naopak si myslím, že vibrační obojky používané na hluché psy jsou skvělou pomůckou pro páníčky, kteří chtějí naučit psa přivolání. :)
<<

Funpes

Příspěvek pát 29. črc 2011 11:57:30

Áno vybračný je oveľa lepší , psovi neuškodí ako je to pri elektrickom obojku... myslím že toto je vhodný spôsob a tento vybračný obojok by mohol používať aj obyčajný lajk :)... samozrejme to čo si vravela o tých ľuďoch ako využívali ten spomínaný elektrický obojok, tak to bolo fakt hrozné. Potrestať psíka len preto že má oneskorenú reakciu je fakt hrozné, preto som zástancom toho, že by tento obojok mali využívať len spomínaný odborníci a nie obyčajný lajkovia :.. je to fakt hrozné ako ho využívajú :/
<<

Ovečka

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:00:42

Je to hrozné a vcelku běžné, to je největší problem. Navíc ta kampaň na elektrické obojky byla vážně veliká a i někteří "odborníci" ho doporučují, to je problem.
Protištěkací obojky jsou taky hrozné, pes je trestán nejen za to, že štěká ale taky za to, že zívne...
Prostě si myslím, že elektronika selhává dost často na to, aby se něco takového dávalo psům na krk.
<<

Funpes

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:09:25

No tak o tomto protištekacom obojku som ešte nepočul a je fakt divné že elektrické obojky odporučujú aj takzvaný odborníci :( no je to hrozné... sám si spomínam keď bola tá veľká kampaň na spomínané obojky a už v ten deň boli v takmer všetkých obchodoch... v ten deň si to kúpili takmer všetci chovatelia psíkov a vôbec nedbali na to že namiesto účinku toho, aby to psíkovy prospelo tak mu to naopak neprospelo ... no je to hrozné a navyše si t dnes kupuje čoraz viac a viac ľudí... je to naozaj hrozné
<<

maulik

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:09:45

Já s ním díky bohu žádnou zkušenost nemám a ani nechci mít. Vím ale o dvou případech, kdy je používán. Kamarádka má psa na zahradě (kříženka brazilské filly) a ta jim neustále hrabala na záhonech nebo vyváděla jiné lumpačinky a to i přes to, že se jí opravdu věnovala a trávila s ní spoustu času. Nakonec řešení padlo na výběh, ohraničený neviditelným elektrickým plotem. Jistě většina víte, jak to funguje, kdo ne, vysvětlím. Fena má na sobě obojek a po zahradě, na místech, kde feně končí vyhranění prostor, tzn. okolo záhonů a podobně, je vedený drátek - pod zemí myslím. Jakmile se fena přiblíží k drátku, obojek si jemným zvukem dá najevo, že dál už nesmí. Pokud fena pokračuje, dostane ještě dvakrát upozornění zvyšujícím se signálem, po třetí už dostane ránu. Fenka, jelikož není hloupá, velice rychle pochopila systém a záhonků si ani nevšimne. Samozřejmě je třeba dávat pozor při bouřkách, to si fenku berou domů a obojek sundavají.

Druhé používání jsem zaslechla z vyprávění. Jeden pejsek vytrvale den co den a noc co noc štěkal na zahradě. Samozřejmě, že sousedi, kterých prý v okolí nebylo málo, začali hrozit otrávením psa. Paní to vyřešila následovně. Koupila el. obojek speciálně reagující na psí štěkot. A rafan, když začal ňafat byl upozorněn obdobně jako fena na zahradě a pak dostal ránu. Jelikož to byl ale pejsek vynalézavý a svého ňafání se nehodlal vzdát, naučil se štěkat takovým tónem, který obojek neregistroval :) ale to bylo naštěstí potichu, takže sousedy už neobtěžoval. Jen by mě zajímalo, jestli takový obojek reaguje i na štěkání ostatních psů a jestli pak chudák rafan nedostává rány i za ně...
<<

Ovečka

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:21:04

Funpes píše: takzvaný odborníci :(

Spíš bych řekla "samozvaný" :)

maulik píše: Jen by mě zajímalo, jestli takový obojek reaguje i na štěkání ostatních psů a jestli pak chudák rafan nedostává rány i za ně...

To záleží, který si vybere. Existují ty, které se dají na krk a on reaguje právě na vibrace. Potom jsou ty, které reagují na zvuk, ty se používají doma a myslím, že místo elektrického šoku to vydává pískavé zvuky (které podle mě psa rozdráždí ještě víc).
<<

maulik

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:26:07

Samozvaní, to sedí :)
Jinak děkuji za vysvětlení, zase jsem o něco moudřejší a zase o důvod víc, proč si ho nepořizovat. :)

Ještě jsem si vzpomněla, spolužačka má klasický výcvikový na ohařku, prý je rozlítaná jak blázen a jedině takto poslechne... Nechci ji nějak očerňovat, třeba ho opravdu používá správně, nicméně chtěla jsem spíš napsat, že ho jednou vzala s sebou na ukázku. Obojek měl pět stupňů šoku (tak bych to asi nejefektivněji nazvala) a ten třetí, to už byly pecky jako blázen!
<<

Lujza

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:34:00

Takové věci by podle mě neměli vůbec být:(. Pes je jako dítě, jak si ho vychováte................:(. Copak byste dávali dítěti šupy do krku?? Podle mě se hodně hodně věcí koriguje správnou výchovou od štěnátka. A co se týče pejsků, kteří jsou z útulku a straší a někdo je tím chce vychovat...Chudák pes, copak to nejde jinak?
O pořizování ohařů jako mazlíčků-znám moc dobře vychované, ale kamarádka má názor, že ohař je pracovní pes a potřebuje vytížení, pokud ho nemá, tak je samozřejmě nevylítaný a neuspokojený a potřebuje to ventilovat. Takže ohaře jedině lidem, co jsou tak sportovně založení, že mu dopřejí každodenní dávku pohybu, co ten pes prostě potřebuje. Já když jsem hlídala dva výmaráky, tak jsem s nima musela dvakrát denně na dvě hodiny lítat do lesa, jinak prostě nebyl klid, takže docela s tím i souhlasím... . Jsou sice krásní,a le k baráku s pořádným výběhem nebo dostatek času a energie.
<<

Ovečka

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:39:34

Podle mě mnoho takových věcí řeší stopovačka :)
Jinak takový pes nepotřebuje jen fyzické vypětí - to je téměř nevyčerpatelné. Pes dokáže v pohodě fungovat fyzicky klidně dva dny. Ale psychická únava jako účelné stopování, hledání míčku a výcvik je mnohem pro psa únavnější :) Loveckého psa by si měl pořizovat ten, kdo se mu chce věnovat na plno a dokáže mu dát to, co potřebuje. Je pravda, že elektrické obojky vídám hlavně na loveckých psech, ohařích a je to bída...
<<

Lujza

Příspěvek pát 29. črc 2011 12:43:36

Ano, potřebují zabavit jak fyzicky, tak psychicky. Nejsou to nunánci do postele. Tedy respektive jsou to nunánci do postele,a le potřebují k tomu i to vytížení.
<<

Marek Korman

Příspěvek pon 01. dub 2013 20:42:38

Mám 14 mesačného psa(nemecky ovčiak) ..povahovo velmi sebavedomy a silny pes...je šikovny na vycvik,pomerne rychlo sa uči povel sadni,lahni,miesto,zostaň...Mám s ním však jeden problém.Neustálne ako ho vypustím z voliery,hned sa na mna vrhne,vyskakuje po mne a neprijemne mi hryzie po rukách.Ked ho zaujmem loptičkov hned prestane a "nemám už o mna zaujem".Chcel sa opytať či neviete niekto ako riešiť tento problem,chcel by som použiť elektricky obojok,no niesom si isty či je to vhodny prostriedok pre moj problem.Bol by som vám velmi vdačny za nejaku učinnu radu.Vdaka...
<<

Lucie13

Příspěvek úte 02. dub 2013 0:48:41

Daruje někdo?

Dobrý den, daroval by někdo výcvikový elektronický obojek? již jsme jeden měli, ale byl nám odcizen. Žádám hodného člověka, který by byl tak štědrý a daroval ho. Mohu třeba za něco vyměnit. Moc děkuji Lucka
lucie@doglover.com
<<

ellesime

Příspěvek stř 03. dub 2013 7:52:50

Mě by zajímalo, zda na Vás rodiče taky používali elektriku, když jste hnedka nic nepochopil! Dala bych si tu práci a psa to naučila bez toho! Jelikož to jde. Vypustila bych psa z voliery, skočil by na mě, tak bych ho tam dala znova, znova a znova, dokud by nepochopil, že nemá skákat, pokud přestane skákat, tak bych odměnila - míčkem, mlskou. Ale proč proboha opět hnedka sahat na elektriku? To psa budu opravdu trestat za mojí neschopnost, že ho to nedokážu naučit/vysvětlit?
<<

VerculkaB

Příspěvek čtv 23. kvě 2013 13:24:49

taky jsem naad tím dlouho přemýšlela, jestli to koupit nebo ne, nakonec jsem před pár dny objednala tady http://www.obojkyvycvikove.cz/
<<

Elektro-obojky.cz

Příspěvek pát 09. led 2015 11:28:21

ellesime píše:Mě by zajímalo, zda na Vás rodiče taky používali elektriku, když jste hnedka nic nepochopil! Dala bych si tu práci a psa to naučila bez toho! Jelikož to jde. Vypustila bych psa z voliery, skočil by na mě, tak bych ho tam dala znova, znova a znova, dokud by nepochopil, že nemá skákat, pokud přestane skákat, tak bych odměnila - míčkem, mlskou. Ale proč proboha opět hnedka sahat na elektriku? To psa budu opravdu trestat za mojí neschopnost, že ho to nedokážu naučit/vysvětlit?

Dobrý den, zavření do voliery není trest? Elektronický obojek, pokud se správně používá, nemá psa bolet. Je to pouze pro upozornění - okamžité, tedy pro psa snáze pochopitelné, že udělal něco špatně. Výcvik pak není jen snazší, ale i šetrnější pro psa. Pokud ho někam zavíráte, těžko pochopí proč. A nebo to trvá neúnosně dlouho. Takto rozhodně ne.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Matěj Jačka

Elektro-Obojky.cz
info@elektro-obojky.cz
721 471 118
<<

sabinka

Příspěvek stř 14. led 2015 0:48:51

přesně tak, tak to docela s Vámi souhlasím .... určitě to nesmí být jako trest...... upozornění je asi lepší. Jen se to také nesmí s tím upozorňováním prohánět.....

že jo?
<<

Katka52

Příspěvek stř 23. bře 2016 13:21:10

Naprosto souhlasím, jakýkoliv elektronický obojek má být pro pejska nepříjemný, ne však bolestivý. Proto bych v tomto případě určitě doporučila radu odborníka. Poradí Vám, jaký typ obojku je vhodný pro Vašeho pejska, také jak s ním zacházet. :)
https://www.elektro-obojky.cz/Tema/clanky/elektricky-obojek-zkusenost-a-recenze
Tady je skvělí článek o zkušenosti s obojkem, doporučuji přečíst. :)
<<

Pik

Příspěvek čtv 27. dub 2017 11:33:57

Zajímalo by mě, zda elektrické obojky používají i cvičitelé. Asi ne ne?
<<

Katka52

Příspěvek pát 26. kvě 2017 14:40:41

Ano, elektronické obojky využívá i velká spousta profesionálních cvičitelů :)
<<

Katka52

Příspěvek pát 26. kvě 2017 16:06:08

Ahoj, nemusíš být zrovna odborník abys mohl trénovat pejska s obojkem, stačí používat rozum a přečíst si nějaké články o výcviku: https://www.elektro-obojky.cz/Tema/vycv ... cvicit-psa
<<

Marta_852

Příspěvek stř 07. čer 2017 12:14:18

Dobrý den,
z elektronických pomůcek pro výcvik pejska nemusíte mít strach. Obojky jsou naprosto bezpečné a v rukou rozumného člověka, je to věc, která pomáhá a ne, která ubližuje :) https://www.elektro-obojky.cz/…a-cvicit-psa :)
tým Elektro obojky
Infolinka : +420 216 216 106
Email: info@elektro-obojky.cz

Zpět na Výcvik a výchova